SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Matskedar 8692017
nr 869 2017
Matskedar
6 st. silver, 1700-tal
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 13 januari 2014
kl 18:07:03
9/1 23:18:17
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver